Overlack Sp. z o.o. (Overlack Polska)

Overlack Sp. z o.o. (Overlack Polska) jest przedstawicielem w Polsce niemieckiego koncernu OVERLACK AG z Mönchengladbach. Firma Overlack działa na rynku krajowym od 1997 roku, początkowo jako spółka joint-venture z Organiką Łódź pod nazwą Conlac Chemia Partner, a od 2007 roku pod nazwą Overlack Sp. z o.o. w Ozorkowie. Overlack Polska zajmuje się dystrybucją i konfekcjonowaniem chemikaliów bazowych i specjalistycznych do różnych branż przemysłowych, m. in. do przemysłu farbiarskiego i lakierniczego, poligraficznego, tworzyw sztucznych, spożywczego, kosmetycznego, farmaceutycznego.

Działalność

Współpracujemy z największymi producentami surowców chemicznych min.: BASF, Lanxess, Shell, Oleon, Sasol, Ineos, Evonik, Leuna, ZAK Kędzierzyn, PKN Orlen. Prowadzimy również import bezpośredni z południa Europy – z Czech, Słowacji, Węgier. Obsługujemy zarówno małe firmy, których potrzeby wahają się w granicach kilkuset kilogramów surowca miesięcznie, jak i dużych kontrahentów odbierających towar w ilościach kilkudziesięciotonowych.
Towar dostarczamy w cysternach, paletopojemnikach IBC, beczkach stalowych, kanistrach, workach i innych opakowaniach wg potrzeb klienta. Istnieje również możliwość odbioru własnym transportem z naszych magazynów w Ozorkowie lub Gdyni. Dysponujemy ponad 6.000 m2 powierzchni magazynowej, dostosowanej do zróżnicowanego składowania towarów zarówno neutralnych jak i niebezpiecznych.
overlack