MENU:
Strona Główna
Targi edukacyjne
Aktualności
Wywiady

Publikacje szkolne

Rejestr szkół w woj. łódzkim

Archiwum wydarzeń SzOK

Oferta SzOK
Prezentacje multimedialne
Galeria
Ciekawe Linki
Kontakt:
SONDY:
 
Jak oceniasz stronę SZOK-u ?
super :D
dobra
przeciętna
może być
lipa :/
Wyniki:


 Statystyki:

 

 

Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie
                                 95-035 Ozorków, ul. Słowackiego 2, tel. 718 93 52
                                       www.zsz-ozorkow.org
                                       e-mail:sekretariat@zsz-ozorkow.org
                                       Dyrektor szkoły: mgr inż. Barbara Stępczyńska
                                       Wicedyrektor szkoły: mgr inż. Ewa Witosławska


SzOK jest to idea wymyślona przez Fundację Edukacyjną Perspektywy, dotycząca tworzenia Szkolnych Ośrodków Kariery. W ramach budowania ogólnopolskiego systemu informacji edukacyjno-zawodowej Fundacja Perspektywy zainicjowała w 2002 roku akcję tworzenia Szkolnych Ośrodków Kariery we wszystkich typach szkół ponadgimnazjalnych i w gimnazjach. Pomysł zaprezentowany na łamach czasopisma Perspektywy obiegł cały kraj i przyjął się.

 
Szkolny Ośrodek Kariery w Zespole Szkół Zawodowych:

SzOK w Zespole Szkół Zawodowych? 2 W czerwcu 2005 r. Zespół Szkół Zawodowych zdobył grant na tworzenie Szkolnego Ośrodka Kariery w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki i Pracy.

Otrzymaliśmy środki finansowe na realizację programu „SzOK
– krok do przyszłości”. Zakupiliśmy do pracowni Szkolnego Ośrodka Kariery sprzęt multimedialny (dwa komputery, drukarkę laserową projektor multimedialny), narzędzia i publikacje potrzebne do pracy szkolnemu doradcy zawodowemu oraz program komputerowy z bazą danych o rynku pracy i rynku edukacyjnym. Od września bieżącego roku SzOK rozpoczął swoją działalność. Jego zadaniem jest przede wszystkim propagowanie wśród młodzieży aktywnej postawy wobec przyszłego życia zawodowego, zapewnienie pomocy w podejmowaniu decyzji w zakresie wyboru zawodu. W ramach SzOK organizowane będą spotkania z pracodawcami, wycieczki programowe do zakładów pracy. Szkolny Ośrodek Kariery zajmuje się również dostarczaniem informacji o rynku pracy, zawodach, możliwościach kształcenia. Doradca zawodowy będzie prowadził zajęcia warsztatowe poświęcone aktywnemu poszukiwaniu pracy, udzielał porad indywidualnych organizował współpracę z lokalnym środowiskiem pracodawców. Projekt „SzOK – krok do przyszłości” skierowany jest nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale również absolwentów szkół średnich, uczniów gimnazjów oraz ich rodziców. W pracowni Szkolnego Ośrodka Kariery każdy uczeń może skorzystać z dziewięciu zestawów testów psychologicznych przygotowanych przez psychologów, zapoznać się z opisami zawodów i specjalności (do każdego zawodu można obejrzeć informacje statystyczne z rynku pracy oraz ilość bezrobotnych i ilość miejsc pracy dla danego zawodu), a także uzyskać informacje na temat przepisów prawnych i definicji dotyczących rynku pracy, skorzystać z dobrze zaopatrzonej biblioteki zawierającej publikacje dotyczące planowania przyszłości zawodowej, prezentowania się na rynku pracy, sposobów radzenia sobie ze stresem. Ważnym elementem działalności SzOK są seminaria organizowane w naszej szkole, na których przedstawiciele firm prezentują ich dokonania i odpowiadają na pytania uczniów z zakresu funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz polityki kadrowej. Świadome planowanie rozwoju zawodowego młodzieży to priorytetowe zadanie Szkolnego Ośrodka Kariery. Chcemy pomóc młodzieży uczącej się nie tylko w naszej szkole, aby umiała właściwie wybierać i radzić sobie w trudnej rzeczywistości. Skoro jesteśmy częścią nowoczesnej Europy wejdźmy do niej przygotowani. Szkolny Ośrodek Kariery będzie wspomagał młodzież w odnalezieniu optymalnej drogi rozwoju potencjału osobistego, służył informacjami i pomocą. Zapraszamy młodzież gimnazjów, liceum, absolwentów, rodziców do Szkolnego Ośrodka Kariery w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie na ul. Słowackiego 2.
                              Copyright by Bartek Sobczak & Tomek Szlęk. All rights reserved.